Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Złote i Diamentowe Gody w gminie Wielowieś 

„Złote Gody” to wyjątkowa uroczystość, którą pary małżeńskie obchodzą po 50 latach pożycia małżeńskiego. Wspólne przeżyte pół wieku stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń w jaki sposób budować więzy rodzinne, pielęgnować miłość, a także tworzyć grunt pod trwały związek. 

Z tej okazji 5 grudnia 2022 r. w restauracji „Oaza” w Wielowsi odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które w tym roku obchodzą jubileusz 50 - lecia małżeństwa w gminie Wielowieś. 

Aktu dekoracji wyjątkowymi medalami – Medalami Róży – przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla małżonków obchodzących "Złote Gody" dokonał wójt gminy Wielowieś Ginter Skowronek wraz z przewodniczącą Rady Gminy Wielowieś Klaudią Pallach. Całości dopełniły życzenia, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło wzruszających wspomnień, opowieści rodzinnych, a także pamiątkowych zdjęć.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Danuta i Jerzy Kozieł, Agnieszka i Henryk Pasieka, Helena i Józef Skrabania, Anastazja i Ignacy Smajdor.

W uroczystości wzięły udział także pary, które w tym roku obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody. Pamiątkowe dyplomy z okazji Diamentowych Godów otrzymali: Klara i Herbert Bas, Karolina i Zygmunt Kaźmierczak, Hildegarda i Herbert Kokoszka, Anna i Ginter Spende, Adelajda i Edmund Zylka.

Dostojnym Jubilatom z okazji tych szczególnych jubileuszy pożycia małżeńskiego jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia. 

_MJF5341 10szt.jpeg

Foto: Marek Jarczak
Jubilaci wraz z wójtem gminy i przewodniczącą Rady Gminy

Wersja XML