Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowa pracownia technologiczna

Gminna Biblioteka Publiczna.jpeg
Kuźnia programistów, czyli nowa pracownia technologiczna w Gminnej Bibliotece w Wielowsi!

Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w regionie! Dzięki grantowi z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Gminna Biblioteka Publiczna zakupi nowe akcesoria do nauki robotyki.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wśród laureatów jego trzeciej edycji znalazła się także gmina Wielowieś. W ramach otrzymanego grantu w wysokości 20 000 zł gminna biblioteka zyska nowe akcesoria - laptopa, tablety oraz roboty do programowania. Sprzęt umożliwi prowadzenie zajęć z robotyki i automatyki, rozwój umiejętności programistycznych, zdolności technicznych i informatycznych mieszkańców w różnym wieku. To wyjątkowy sposób łączenia pokoleń i pozytywnego wykorzystania technologii.

To kolejny projekt realizowany w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie Śląska. Dzięki wsparciu PSE dzieci, młodzież, seniorzy oraz lokalni działacze społeczni z województwa mieli m.in. okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu pomocy dzieciom z cukrzycą czy warsztatach z robotyki. Tylko w tym roku dofinansowano 11 projektów z województwa śląskiego o łącznej sumie prawie 350 tys. złotych.

– Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Rafał Jaros z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie gliwickim.

Projekt z Wielowsi został wybrany spośród 182 zgłoszeń w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł.

Wersja XML