Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień seniora w Gminie Wielowieś!

30.09.2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi odbył się nasz gminny dzień seniora. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną.

Wydarzenie upłynęło pod hasłami: "Stop manipulacji - seniorze nie daj się oszukać!" oraz kampanii dotyczącej lekomanii. Seniorzy wysłuchali wykładu dotyczącego różnych technik manipulacji sprzedażowej. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznych zakupów oraz mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzięki spotkaniu wiemy, że Seniorzy to osoby z doświadczeniem i rozeznaniem życiowym. A więc tym bardziej muszą wykazywać się mądrością, rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Należy zachować ostrożność i dystans do ludzi, którzy próbują wymuszać na nas decyzje o kupnie czegokolwiek oraz podejmowanie szybkich decyzji, które mogą być negatywne w skutkach. Stop lekomanii - uświadamianie jak ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku. Nie zawsze zażywanie wielu lekarstw jest dobre. Wykład przeprowadził prezes stowarzyszenia Manko - Łukasz Salwarowski. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę. 

Nasi seniorzy oprócz wykładu mieli okazję założyć Kartę seniora, obejrzeć wystawę zorganizowaną przez bibliotekę dot. Święta Niepodległości, wypożyczyć książki, zabrać ze sobą najnowsze wydanie głosu seniora, każdy senior odebrał upominek.

Zachęcamy wszystkich seniorów z naszej gminy do wzięcia udziału w następnych akcjach, o których będziemy informować. Przypominamy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielowsi można odebrać najnowszy numer gazety Głos Seniora wraz z gadżetami. 

 

 

 

Wersja XML