Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja z ZUS – projekty edukacyjne dla uczniów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w projektach edukacyjnych „Projekt z ZUS” i „Lekcje z ZUS”.

 


Dedykowany uczniom szkół podstawowych.

Projekt bezpośrednio nawiązuje do praw i obowiązków pracowniczych oraz ubezpieczeń społecznych. Składa się z jednej godziny lekcyjnej instruktażowej (45 minut), którą prowadzi nauczyciel w formie tradycyjnej lub on-line.

Projekt kończy się zadaniem dla uczniów polegającym na wykonaniu materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Najlepsze prace zespołów wezmą udział w ogólnopolskim konkursie ZUS.

Materiały dydaktyczne do lekcji zostaną udostępnione po zgłoszeniu placówki do udziału w projekcie.


Dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych.

To cykl czterech godzin lekcyjnych instruktażowych (4x45 minut) z zakresu ubezpieczeń społecznych, w których nauczyciel omawia następujące tematy:

 1. Lekcja pierwsza – Świadomy zawsze ubezpieczony
 2. Lekcja druga – Co Ci się należy, kiedy płacisz składki
 3. Lekcja trzecia – Renty i emerytury
 4. Lekcja czwarta – e-ZUS, czyli firma pod ręką

Lekcje mogą być prowadzone w formie tradycyjnej lub on-line. Materiały dydaktyczne do lekcji zostaną udostępnione po zgłoszeniu placówki do udziału w projekcie.

Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 88 tysięcy uczniów z ponad 1300 szkół. Zachętą do uczestnictwa w programie jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która zyskała status olimpiady tematycznej (zawodowej) Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów i szkół na każdym z trzech etapów olimpiady.

Zgłoszenia placówek oświatowych do udziału w projektach edukacyjnych przyjmowane są do 15 października 2021 roku.

Dodatkowych informacji w tym zakresie udzieli pani Sonia Pierścińska tel. 32 277-86-73 oraz pani Dagmara Szumska-Cieślik tel. 32 277-86-78 .

Serdecznie zapraszamy !

Wersja XML