Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Darmowy dostęp do serwisów Legimi i IBUK Libra w GBP Wielowieś!

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki. Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

A także od 4 sierpnia 2021 roku nasi czytelnicy otrzymają darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

- pobierz kod w bibliotece lub mailowo, pisząc na adres i podaj swoje imię, nazwisko i adres zamieszkania (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem)
- wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
- wprowadź otrzymany kod
- załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
- czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

- pobierz kod w bibliotece lub mailowo, pisząc na adres , podaj swoje imię, nazwisko i adres zamieszkania (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem)
- wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/
- postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

 

W razie pytań prosimy o kontakt w godzinach otwarcia Biblioteki Centralnej:

tel. 32 237-83-55
e-mail

 

Plakat - Książki online dla każdego.

 

 

Wersja XML